Jubileumcommissie 50 jaar kerkkamp. Foto: Jan Oberink
Jubileumcommissie 50 jaar kerkkamp. Foto: Jan Oberink

Vijftig jaar Kerkkamp jubileumfeest groot succes

Maatschappij

AALTEN - Zaterdag 6 juni werd het jubileum gevierd van vijftig jaar kerkkampen in Aalten. De jubileumcommissie had achter het Romienendal een waar festivalterrein gemaakt. De tenten van het kinderkamp waren opgezet en er was een heuse wasstraat gemaakt waar de gasten doorheen moesten bij binnenkomst. Hier konden de vrijwilligers een polsbandje pakken van de week waarin ze ooit waren mee geweest. Dat schept immers een ‘band’.

Om 15.00 uur was de officiële opening, waarbij de dochter van koster Wiggers welkom werd geheten. Wiggers was degene die in 1976 de kerkkampweken is begonnen. In vijftig jaar tijd zijn er veel vrijwilligers geweest die de kampweken tot een groot succes hebben gemaakt. Voor tachtig euro kunnen Aaltense kinderen van de groepen 6,7 en 8 een week lang mee op kamp. De diaconie van de protestantse gemeente Aalten zorgt voor financiële support, waardoor de kampgelden laag kunnen blijven en daarmee laagdrempelig. Ook sponsoren dragen hieraan bij.
Binnen in het Romienendal waren oude kampkranten, foto`s, kamp attributen, waaronder de poepkar maar ook een spookhuis gemaakt. Er is een herinneringsplek gemaakt waar onder meer de terreineigenaren uit Borculo met foto worden herdacht. Joke Geerdes vertelt dat het kamp op die plek zeventien hele mooie jaren heeft mogen verblijven. Het laatste jaar overleed boer Gerard na een kort ziekbed tijdens de laatste kampweek. De vijfde kampweek moest een dag eerder naar huis om plaats te maken voor de uitvaart vanuit huis. Maar Gerard had vooraf aangegeven dat alles zo veel mogelijk door moest gaan. Zoon Mike was aanwezig op de reünie en noemde ontroerd te zijn door de impact die het kamp had op zijn ouders en andersom.
Er werden herinneringen opgehaald en tussendoor werden er kampspellen gedaan, waaronder een mega stoelendans. Natuurlijk kon het keizerschieten niet ontbreken. Kampkeizerin werd Hilde Roerdinkholder-Koskamp. Ze schoot de vogel er af en mocht het kampvuur ontsteken.
`s Avonds werden Joke Geerdes en Martie Balke toegezongen door de kampleiding en de mannen van zanggroep ‘dutterwattoo’. Beide gedreven vrijwilligers zijn al ruim veertig jaar lid van de recreatiecommissie. Deze groep zorgt voor de gehele organisatie van de vijf kampweken. Voorzitter Joost Roelofsen noemt dat het fijn is zulke ervaren commissieleden in het team te hebben. Deze twee vrijwilligers leven voor het kamp.
Om 20.00 uur komt wethouder Van Lochem namens de gemeente Aalten langs om zijn waardering uit te spreken voor de organisatie. Hij roemde de inzet van vele vrijwilligers en benoemt dat dit initiatief Aalten zoveel mooier maakt.
`s Avonds was er een bonte avond met de band ‘geteizem’. Ze zorgden voor een mooie afsluiting van deze prachtige dag. Maar bij het kampvuur is natuurlijk nog plek op de bank voor een kop chocomelk en een plak ontbijtkoek. Net zoals op kamp.
Reageren of sponsor worden? Mail naar recreatiecommissie@gmail.com.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant