
Henk ter Horst 60 jaar lid van WSV De Wandelvriend
SportAALTEN – Henk ter Horst vierde afgelopen week zijn 60-jarig jubileum als lid van wandelsportvereniging De Wandelvriend in Aalten.
Door Alfons Wagener
Henk ter Horst begon met de wandelsport bij de Knapenvereniging, vervolgens liep hij mee met De Aladna’s, waar ook zijn broer Jan meeliep. Toen Henk 16 jaar werd kon hij lid worden van De Wandelvriend en zo geschiedde.
Hij weet zich nog goed de beginjaren te herinneren. Met de bus van Veldhuis werd er naar een wandeltocht gereisd. Tijdens de wandeltocht – keurig in uniform – werd er door een jury beoordeeld hoe de groep de wandeltocht had afgelegd. Of er netjes in de maat was gelopen en of er tijdens het wandelen wel goed werd gezongen. Henk was ook altijd present tijdens de wekelijkse training op donderdagavond.
Een bijzondere wandeltocht is Henk altijd bij gebleven, namelijk met de bus naar België, waar werd deelgenomen aan de wandeling. Deze Belgische vereniging kwam daarop ook een keer in Aalten wandelen.
Henk weet goed hoe de wandelsport in die zestig jaar is veranderd. Van het wandelen in groepsverband naar een sport, die tegenwoordig veelal door individuelen wordt beoefend.
Activiteiten
Toen hij lid was geworden van De Wandelvriend werd hem door zijn vader verteld, dat hij de vereniging ook moest helpen bij de activiteiten die door de vereniging werden georganiseerd. Dat heeft hij al die jaren gedaan en dat doet hij nog steeds. Bij de wandeltochten, die de vereniging organiseert, is Henk diegene die de wandelaars van een routebeschrijving voorziet. Ook helpt hij mee met het aanbrengen van de bepijling voorafgaand aan de wandeltocht.
Henk fietst ook op de wandeldagen de routes om te kijken of de bepijling nog wel aanwezig is. Daarvoor wordt Henk steevast beloond met een broodje rookworst.
Op de dagen van deze activiteiten die Henk voor de vereniging doet heeft hij dan ook echt geen tijd om andere klusjes te doen voor het tehuis waar Henk woonachtig is. Ook tijdens de jaarlijkse avondvierdaagse is Henk de hele week erg actief voor de vereniging en bij de intocht loopt Henk trots als vaandeldrager voorop. Dat al vele jaren lang.
Buiten het wandelen heeft Henk nog een andere hobby. Dat is het voetbal. Hoewel Henk zelf nooit gevoetbald heeft, is hij wel een liefhebber van deze sport en in het bijzonder van De Graafschap. Henk heeft dan ook een seizoenskaart van deze club, zodat hij bij de thuiswedstrijden het spel kan volgen vanaf de tribune.








