
Janneke te Brake, Ramona Looijaard, Rozanne Pennings en Lori Hinkamp. Niet op foto: Katja Saalmink en Chantal Maalderink. Foto: Iris van Loon
Iris van LoonNieuwe energie bij Robbedoes
MaatschappijAALTEN - Het seizoen van speeltuinvereniging Robbedoes is weer begonnen. De speeltuin in Aalten draait inmiddels weer volop en bruist van de plannen, activiteiten en gezelligheid. Sinds augustus vorig jaar staat Robbedoes onder leiding van een nieuw bestuur, dat besloot het stokje over te nemen van het vorige bestuur na jarenlang trouwe inzet.
Door Iris van Loon
Dat was een belangrijk moment voor de vereniging. Lange tijd leek het erop dat er geen opvolging gevonden zou worden. Als niemand zich had aangemeld, had Robbedoes na bijna zeventig jaar haar deuren moeten sluiten. Gelukkig liep het anders.
Fijne plek
“Het is zo’n fijne plek,” vertellen de bestuursleden. “We wilden niet dat dit verloren zou gaan, zodat ook onze eigen kinderen hier kunnen blijven spelen.”
Inmiddels merken ze dat Robbedoes voor veel meer mensen belangrijk is geworden. “Het is echt een plek waar gezinnen samenkomen. Je merkt hoeveel gezelligheid hier hangt en hoe fijn zowel ouders als kinderen het vinden om hier te zijn.”
Volgens het bestuur zit juist daarin de kracht van Robbedoes: de warme, gemoedelijke sfeer. Terwijl kinderen lekker spelen, maken ouders een praatje en helpen vrijwilligers mee waar dat nodig is.
Zomerparty
Je kunt lid worden van de vereniging of kinderen kunnen al voor één euro komen spelen. Robbedoes heeft geen winstoogmerk; alles wat binnenkomt wordt gebruikt om de speeltuin te laten bestaan én steeds leuker te maken.
Robbedoes organiseert ook verschillende activiteiten. De komende periode staan er mooie dingen op de planning. Met Vaderdag wordt er een knutselactiviteit georganiseerd, in samenwerking met De Bree Tuinen. Ook komt er een gezellige zomerparty met muziek en marshmallows. En op 5 september viert Robbedoes een bijzondere mijlpaal: het 70-jarig jubileum.
Het motto is
duidelijk:
voor Aalten,
door Aalten
Voor dat jubileum doet de vereniging meteen een oproep aan inwoners van Aalten: heb jij nog oude foto’s, herinneringen of leuke verhalen over Robbedoes? Dan horen ze dat heel graag.
Samenwerken met lokale ondernemers en verenigingen vinden ze daarnaast erg belangrijk. Het motto is duidelijk: voor Aalten, door Aalten. Mensen met ideeën voor activiteiten, bedrijven die willen sponsoren of inwoners die graag iets willen organiseren, mogen zich altijd melden. Ook nieuwe vrijwilligers zijn van harte welkom.
Achter de schermen wordt hard gewerkt aan de toekomst van de speeltuin. Vrijwilligers zijn op dit moment volop bezig met de ontwikkeling van een nieuw waterparadijs. En ook in de jaren daarna blijft de speeltuin vernieuwen, met nog veel leuke plannen in het vooruitzicht.
Robbedoes is geopend op woensdag, donderdag en zaterdag van 14.15 tot 16.30 uur.
Voor vragen, ideeën, samenwerkingen of verhuur kan contact worden opgenomen met Rozanne via speeltuinrobbedoes@gmail.com of 06-37425675.








