
Expositie BE-TEKEN-EN met monumentale wandtekeningen in Koppelkerk
CultuurBREDEVOORT - In de Koppelkerk in Bredevoort is van vrijdag 8 mei tot en met zondag 28 juni de expositie BE-TEKEN-EN te zien van kunstenaars Maron Hilverda en Jeanette Hoekstra. De tentoonstelling onderzoekt de relatie tussen tekenen en betekenis geven.
De expositie maakt deel uit van een uitwisseling tussen kunstenaarsinitiatief Breekijzer en Platform Deventer Kunstenaars.
Voor de tentoonstelling maken Hilverda en Hoekstra grote tekeningen rechtstreeks op de muren van de bovenverdieping van de Koppelkerk. Beide kunstenaars beginnen met een eigen tekening, waarna de expositie zich geleidelijk uitbreidt.
De wandtekeningen worden gecombineerd met verschillende bewerkte materialen. Daarmee ontstaat een totaalinstallatie die gedurende het proces verder vorm krijgt.
Inspiratie voor het project wordt gehaald uit prehistorische grottekeningen en de oorsprong van tekenen als middel om gevoelens en betekenissen zichtbaar te maken. Ook inzichten uit de biosemiotiek spelen een rol. Binnen die theorie staat centraal dat levende systemen, zoals mensen, dieren en planten, via tekens betekenis uitwisselen.
Volgens de kunstenaars laat de expositie zien dat tekenen door de eeuwen heen een manier blijft om betekenis te geven en te delen.
De expositie is van vrijdag tot en met zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De entree is vrij. Een gift met vijf euro als richtbedrag wordt op prijs gesteld.
Meer informatie is te vinden via:
www.koppelkerk.nl








