Burgemeester Berghoef overhandigt het eerste boek aan Corrie van der Sluis-Bloot. Foto: PR
Burgemeester Berghoef overhandigt het eerste boek aan Corrie van der Sluis-Bloot. Foto: PR

Boekpresentatie in Aaltense Musea

Algemeen

AALTEN - In de Aaltense Musea vond vrijdag de presentatie plaats van het boek 'Zo ik niet had geloofd, brieven van mijn moeder' van Piet Bloot. Onder grote belangstelling werd het eerste exemplaar door burgemeester Bert Berghoef aangeboden aan de zus van Piet, Corrie van der Sluis-Bloot.

Door Leo van der Linde

Als zestienjarige jongen kwam Piet Bloot in de zomer van 1940 vanuit het gebombardeerde Rotterdam naar Aalten. Wat begon als een korte vakantie, werd uiteindelijk een verblijf van vijf jaar, waarbij Piet werkte in de hoornindustrie. Gedurende die jaren voerde hij een uitgebreide correspondentie met zijn moeder die in Rotterdam was gebleven. De 160 brieven en briefkaarten van zijn moeder heeft Piet in 1981 gebundeld en met eigen herinneringen en ervaringen aangevuld. Omdat hij een passie voor tekenen had, keerde hij na de oorlog weer terug naar Rotterdam, waar hij aan de Akademie voor Beeldende kunsten reclametekenen leerde. Piet kon echter niet meer aarden in Rotterdam en vertrok eind 1947 weer richting Achterhoek. Hij ging werken bij het electro-technisch installatiebedrijf ERBA Van Lochem in Aalten. In september 1949 leerde hij Johanna Wildenbeest kennen, die was geboren op boerderij 'de Kiefte' in de Heurne. Ze trouwden in 1952. Uit het huwelijk werden drie kinderen geboren: Cor (1953), Gerben (1955) en Anneke (1959). Begin jaren vijftig begon Piet Bloot samen met zijn collega Leendert Rhebergen onderaan de Hogestraat in Aalten met een eigen zaak: een elektrotechnisch installatiebedrijf in combinatie met een winkel in elektrische apparatuur: de firma Rhebergen en Bloot. In 1982 overleed Piet Bloot op 57-jarige leeftijd. Toen mevrouw Bloot in 2006 verhuisde naar een verzorgingshuis kwam dochter Anneke tijdens het opruimen van de inboedel en huisraad in het ouderlijk huis de brieven en briefkaarten tegen. Daarnaast vond ze nog veel meer gerangschikte documenten uit het verleden van haar vader. Kortom een compleet archief met gerubriceerde brieven, formulieren en gedichten, zorgvuldig bijeengebundeld in grijze ordners getiteld: 'Brieven van mijn moeder', Brieven van mijn vrienden', 'Mijn leven' en nog meer geordende papieren. Nadat Anneke deze documenten had doorgelezen, besloot ze dat deze niet verloren wilde laten gaan. Aangevuld met informatie en foto's van haar beide tantes Mijnie en Corrie leek het haar mooi om het als boek uit te geven als eerbetoon aan haar vader en oma. Anneke nam contact op met uitgeverij Fagus uit IJzerlo. Eigenaar Hans de Beukelaer zag wel iets in het manuscript. Het boek, begonnen als een herinneringsmanuscript, is nu een mooi biografisch en geschiedkundig boek geworden.

Het boek telt 150 pagina's met illustraties en is voorzien van een harde omslag en te koop bij de Aaltense Musea en in de plaatselijke boekhandel voor € 20,-.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant