
Het Nederlandse team. Foto: ITF
Kort sportnieuws uit de gemeente Aalten
* De korfballers van Aladna/De Issel (Aalten/Ulft) hebben de uitwedstrijd tegen Melynas 2 nipt verloren. In Brummen werd het 10-9 voor de thuisploeg na een 7-5 stand halverwege. Na de pauze kwam Aladna/De Issel knap terug tot 8-8 en brak een spannende slotfase aan. Toch was de thuisclub in de eindfase het productiefst.
Doelpuntenmakers namens Aladna/De Issel waren Michiel Toebes (3), Raymond Venemans en Jos Vinkenvleugel (beiden 2), Dianne Heezen en Arald Slijkhuis. Komende zaterdag speelt Aladna/De Issel thuis, de aanvang is om 16.00 uur.
* De Dinxperlose rolstoeltennisster Aniek van Koot heeft met het Nederlands team (foto) de World Team Cup gewonnen. Dit is een rolstoeltennis-equivalent van de Davis Cup en de Billie Jean King Cup. Van Koot speelde met Lizzy de Greef, Jinte Bos, Diede de Groot. De coaching werd gedaan door Amanda Hopmans.
* De vrouwen van AZSV hebben zich in de hoofdklasse A verzekerd van deelname aan de nacompetitie. De uitwedstrijd zaterdag bij Jong Sparta Rotterdam werd met 3-5 gewonnen. AZSV, dat vorig seizoen nog in de eerste klasse speelde, staat nu derde op de competitieladder.
.* De voetballers van FC Dinxperlo kunnen nog steeds ongeslagen de competitie in de vierde klasse C besluiten, zondag werd het 1-1 tegen Angerlo Vooruit. AZSV zette zaterdag al een belangrijke stap naar directe handhaving in de vierde divisie, de thuiswedstrijd tegen DETO eindigde in 1-1. In 5C verloor Bredevoort met 3-4 van NVC en AD'69 uit Aalten deed goede zaken door met 2-1 van Halle te winnen.
* Ruim vijftig leden van Atletiekvereniging AVA'70 uit Aalten hebben zondag 4 mei in Wageningen het Nationale Bevrijdingsvuur in ontvangst genomen. In een estafetteloop werd er gedurende de nacht naar Aalten gelopen, om daar de fakkel over te dragen aan burgemeester Stapelkamp.
Tips over sportnieuws? Mail redactie@aaltenvoorui.nl (plaatsing is niet gegarandeerd).