
AD’69 in seizoen 2024/2025 van start met nieuwe hoofdmacht
SportAALTEN – De toekomst van de Aaltense voetbalvereniging AD’69 ziet er rooskleurig uit. Er is een nieuw bestuur gevormd en vanaf komend seizoen, 2024/2025, is eveneens het zondagvoetbal terug. Het is de club gelukt om een volwaardig eerste herenelftal te vormen. Een jonge enthousiaste selectie van ruim twintig spelers gaat onder leiding van hoofdtrainer Hans van Braak van start in de vijfde klasse KNVB. “We hebben het gemist, het zondagvoetbal. De supporters denk ik het meest. Na deze zomer gaan we de competitie weer in! Met een jong team, een nieuwe trainer en een complete staf! En de selectie is voorzien van een nieuw uniek tenue!”
Door Karin Stronks
Na een zware periode voor voetbalclub AD’69, waarin het eerste elftal wordt opgeheven en het bestuur opstapt, ziet de toekomst van de club er een stuk beter uit. Er is een nieuw bestuur gevormd en een nieuwe hoofdmacht is ingeschreven voor de competitie van 2024/2025. Voorzitter Raimond Smit geeft aan: “Supporters hebben het gemist, de wedstrijden op zondagmiddag, en de derde helft. We zijn heel blij dat we het komende seizoen weer aan de bak mogen! Een jong team, een enthousiaste staf, een gediplomeerde hoofdtrainer die gepokt en gemazeld is in het amateurvoetbal, we zijn helemaal klaar voor het komende seizoen.”
AD’69 is aangemeld bij de KNVB en ingedeeld in de vijfde klasse. “Als een club zich aanmeldt voor de competitie wordt het eerste team meestal ingedeeld in de laagste klasse. In ons geval zal dat ook zo zijn. Het betekent dat we waarschijnlijk de meeste uitwedstrijden op de fiets af kunnen!”
De lat wordt niet hoog gelegd, de nieuwe hoofdmacht van AD gaat onbevangen beginnen aan de competitie. Raimond Smit: “We kunnen wel van alles willen maar dat lijkt ons nu nog niet handig. Geen druk voorlopig. We gaan ons best doen! De staf, bestaand uit leider Ron van der Leij, bestuurslid Voetbalzaken, verzorger en leider Marcel Maatkamp, materiaalman Johan Wechgelaar, hoofdtrainer Hans van Braak en keeperstrainer Remco Vonderhorst, gaan met de selectie aan de slag.”
In mei staat een aantal trainingen op het programma. Leider Ron van der Leij geeft aan: “Spelers kunnen dan alvast aan elkaar wennen en we kijken welke posities voor hen in beeld komen. We hebben gesprekken gevoerd, veel jongens hebben aangegeven in de verdediging hun mannetje te staan. Maar uiteraard zijn ook aanvallers nodig!”
Hoe heeft AD’69 de nieuwe selectie en staf bij elkaar gekregen? Smit: “Hier binnen AD’69 zijn negen, tien jongens blijven hangen, daarnaast hebben we eigen spelers uit de jeugd en uit onze overige seniorenelftallen benaderd. Ook zijn er spelers van clubs uit de regio aangehaakt, uit Bredevoort en vanuit AZSV. We hebben nu een selectie staan van ruim twintig man, een mooi aantal om de competitie in te gaan.”
Omdat ook de hoofdsponsor is gestopt, moest ook daar een oplossing voor worden gevonden. “We hebben een compleet nieuw concept bedacht, het eerste elftal zal worden gesponsord door de ‘Vrienden van AD’69’. Elke Vriend doneert 500 euro per jaar. We zijn nu een aantal weken aan het werven en er hebben al dertig ondernemers toegezegd! Een fantastisch begin! Een mooi detail is dat we jaarlijks vijf procent van de donaties van onze sponsoren aan een lokaal goed doel schenken.”
Vanaf seizoen 2024/2025 zullen AD H1, alle teams van AD’69 en enkele teams van de SJO AD’69/AZSV spelen in nieuwe sportkleding van Robey. Raimond Smit: “Vanaf komend seizoen loopt het contract met Hummel af. Ook het huidige tenue gaat na dit seizoen uit de collectie. Wij waren dus genoodzaakt te kijken naar nieuwe kleding. De gesprekken met Robey verliepen uitstekend en deze firma maakt voor AD’69 een zogeheten ‘custom made’ tenue. Dat wil zeggen dat speciaal voor onze club een tenue is ontwikkeld. Alle Robey producten zullen worden geleverd via onze lokale leverancier Navis Sport.
Stijn ter Haar van Navis Sport: “Er is een mooie samenwerking ontstaan tussen AD’69, Robey en Navis Sport. Ik heb het ontwerp van het tenue al gezien en het is echt fantastisch geworden. Het groen/wit is de basis, maar er zijn bijzonder unieke details toegevoegd!”








