De Eendracht is druk aan het repeteren voor de voorstelling 'Ons dorp'. Foto: PR
De Eendracht is druk aan het repeteren voor de voorstelling 'Ons dorp'. Foto: PR

Orkest De Eendracht presenteert ‘Ons Dorp’

Muziek

AALTEN - De Eendracht is druk bezig met de organisatie van een groot concert met als  thema ‘Ons Dorp’. Het hoofddoel van dit concert is om te laten zien hoe mooi Aalten is  en dit door te geven aan de volgende generatie. Het concert vindt plaats op 23 maart om  20.00 uur in de Pol. Het fanfareorkest zal tijdens de voorstelling diverse soorten muziek  ten gehore brengen, terwijl er een documentaire over Aalten wordt vertoond. Deze documentaire, geproduceerd door JR Productions, toont herkenbare locaties en mensen  uit onze gemeenschap. De combinatie van muziek en beelden belooft een  indrukwekkende vertoning van ons dorp te worden. In dit artikel vertellen voorzitter Peter Kraaijenbrink en orkestmanager Karin Kraaijenbrink over het project. 

Door Eva Schipper

Het idee om een voorstelling te organiseren over dit onderwerp kwam voort uit het  bewustzijn van de bevolkingskrimp en vergrijzing waarmee ook Aalten te maken heeft.  Karin: “We willen graag vasthouden aan wat we nu hebben en hopen dit door te geven  aan de jongere generatie. Met de documentaire laten we zien hoe mooi het dorp is, maar  er is ook ruimte voor een eigen inkleuring van het dorp.”
Door het produceren van deze  voorstelling wil het orkest graag iets terugdoen voor de gemeenschap. “We maken dit  echt voor ons dorp en hopen dat het prachtig zal zijn.”

Divers
De muziek die ten gehore wordt gebracht, zal divers zijn. “Er zal ook zeker traditionele fanfaremuziek gespeeld worden.” Karin geeft aan dat mensen hier soms een verkeerd beeld van hebben. “Vaak klinkt het toch verrassend mooi wanneer je het voor het eerst hoort.”
Naast de traditionele muziek zullen er ook stukken met zang en gitaar zijn.  ”Muzikaal gezien is het zeer gevarieerd en dus geschikt voor jong en oud.”

Jeugd
Om de jeugd nog meer bij het project te betrekken, zijn ook twee basisscholen benaderd: IKC de Triangel en de Groen van Prinsterer. “Juist omdat het gaat over het overbrengen van hoe fijn ons dorp is aan de volgende generatie, hebben we basisschoolleerlingen erbij betrokken. Speciaal voor dit project hebben we een educatief programma voor de leerlingen opgesteld. We vragen de kinderen om een kunstwerk te maken over hun favoriete plekje in Aalten, zowel voor nu als voor in de toekomst,” vertelt Peter.
De kunstwerken van de kinderen zullen tentoongesteld worden  bij de entree van het concert.

Kaarten voor de voorstelling zijn verkrijgbaar via de website. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt tien euro per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar mogen gratis  naar de voorstelling komen. De deuren zullen om 19.30 uur open gaan en de voorstelling  begint om 20.00 uur.
“We kijken er ontzettend naar uit. We hopen dat het een prachtige avond wordt.”


www.eendrachtaalten.nl

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant