
Kunsthistorica geeft lezing over schilders en hun voorliefde voor de zee
CultuurBREDEVOORT - Wat is er toch zo bijzonder aan de zee en haar aantrekkingskracht op schilders van de 19e en 20e eeuw? Kunsthistorica Maria Driessen geeft hierover een lezing in de Koppelkerk in Bredevoort op vrijdag 6 oktober om 20.00 uur. De entree in de voorverkoop is tien euro en aan de deur 12,50 euro.
Het licht, de kleuren, de landschappen en de manier van leven waren van grote invloed op de werkwijze van veel kunstschilders. Aanleiding is ‘La Grande Bleue. Schilders van de Méditerrannée’, een tentoonstelling met focus op Nederlandse kunstenaars, die momenteel te zien is in het Singer Laren museum. De titel verwijst naar het blauw van de Middellandse Zee.
Driessen studeerde kunstgeschiedenis aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. Haar bachelor sluit zij af met een scriptie over Joseph Beuys en voor haar master verdiept zij zich uitvoerig in Pearl Perlmuter.